Účto Voršilka

Opletalova 1535/4
110 00 Praha 1
• • •
t: 776 053 934
e: info@ucto-vorsilka.czEkonomický systém
POHODA


(c) 2014
Design: Branický grafický ateliér
a Tvorba INTERNETOvých stránek

Úvod do blogu


Datum: 15. prosince 2016

Autor: Bc. Jiří Voršilka, Praha
Vážení a milí zákazníci, vítejte na blogu naší účetní firmy.


Na úvodní stránce našeho webu shrnujeme naši firemní kulturu. Jedním z jejích bodů je, že si neustále zvyšujeme kvalifikaci.

V současné době studuji na Institutu certifikace účetních, kde jsem tento týden skládal poslední dvě zkoušky, které mi zbývají. Musím ještě splnit zhruba rok řízené praxe, poté se ze mě stane certifikovaný účetní.

Kromě toho se vzdělávám formou samostudia. Od března 2014 odebírám časopis Účetnictví v praxi, z jehož článků si každý měsíc zpracovávám výpisky. Sleduji judikáty z daňového práva, interpretace Národní účetní rady a diskuse Finanční správy s Komorou daňových poradců (koordinační výbory).

 Také v rámci možností chodím na různé odborné semináře. Musím ale konstatovat, že bych se raději učil mnohem užitečnější věci než elektronickou evidenci tržeb a kontrolní hlášení.

Vzdělávat se budu i po dokončení certifikace a v žádném případě se nespokojím s povinným rozsahem 40 hodin ročně. Mám například vyhlídnuté některé korespondenční kursy v němčině a láká mě také ACCA. Rád bych se naučil manažerské účetnictví, controlling a finanční řízení, neboť to považuji v mém oboru za velmi perspektivní.

Ve shrnutí firemní kultury naší účetní kanceláře je používáno množné číslo, což není náhoda. Znamená to, že k jejímu dodržování budu jednou vést i své zaměstnance, například formou podpory ve studiu na ICÚ.

Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že si své poznatky nenechám pro sebe a budu je zveřejňovat od ledna 2017 na firemním blogu zhruba v intervalu 1-2 týdny. Plánovaný rozsah je přibližně 1-2 normostrany, tedy 1800-3600 úderů s mezerami. Chtěl bych velmi poděkovat svým přátelům Anně Pleštilové a Martinovi Bártovi za to, že mi doporučili tento způsob propagace služeb.

Tématem mých článků budou fakta v oblasti práva, účetnictví (finančního, mzdového i manažerského), daní, změn v legislativě, judikatury soudů apod.

Přejeme Vám, abyste prožili vánoční svátky v pohodě a beze stresu. A do nového roku Vám přejeme zejména, aby v parlamentních volbách zvítězili takoví politici, kteří se budou k drobným podnikatelům chovat mnohem přátelštěji než současná vláda.