Účto Voršilka

Opletalova 1535/4
110 00 Praha 1
• • •
t: 776 053 934
e: info@ucto-vorsilka.czEkonomický systém
POHODA


(c) 2014
Design: Branický grafický ateliér
a Tvorba INTERNETOvých stránek

Tipy na užitečné mobilní aplikace


Datum: 13. dubna 2019

Autor: Bc. Jiří Voršilka, Praha

Chytrý telefon používám od října 2012, kdy ještě toto zařízení zdaleka nepoužívali všichni Češi. Na telefonování, psaní SMS a možná i na fotografování se samozřejmě hodí i tlačítkový telefon, ale na chytrý telefon si uživatel může stáhnout mnoho užitečných aplikací které mu velmi zvýší kvalitu života.


Vzhledem k tomu, že se rád procházím v přírodě i po českých a zahraničních městech, jsou pro mě velmi užitečné mapové aplikace od Seznamu (ta obsahuje značené turistické trasy, takže se hodí, když člověk ztratí značku) a od Google (vhodné zejména k orientaci ve městě). Musím se ale upřímně přiznat, že zhruba do roku 2016 jsem s těmito aplikacemi pracovat neuměl a nepoužíval jsem je.

Mobilní verze aplikace pro domácí účetnictví eUcty.cz má velmi omezené možnosti oproti internetové verzi, neumožňuje například vygenerovat analýzy. Přesto je velmi užitečná, když je člověk na cestách a chce si své výdaje evidovat průběžně.

Jelikož nemám řidičský průkaz, hodí se mi aplikace MHD Tabule pro orientaci v městské dopravě mimo Prahu a mobilní verze aplikace IDOS pro vyhledávání spojení vlakem nebo autobusem na výletech. Díky aplikaci SMS jízdenka nemusím kupovat jízdenky v papírové podobě.

Mám rád dobré jídlo, a proto využiji aplikace Meníčka (na vyhledávání restaurací s levnými poledními menu v mém okolí, zejména v okolí kanceláře naší účetní firmy) a Happy Cow (která ukazuje vegetariánské a veganské restaurace v ČR i v zahraničí, takže ji používám zejména na cestách, abych snížil spotřebu masa).

Rád chodím na kulturní akce nejen v Praze, ale i v jiných městech. Proto je pro mě velmi užitečná aplikace Songkick, která ukazuje koncerty v daném městě.

Díky aplikaci EPP od Nadace ČEZ mám přehled o všech svých turistických výkonech, a navíc za každý z nich dostanu určitý počet bodů, které mohu věnovat nějakému charitativnímu projektu.

Od roku 2017 používám mobilní verzi týdeníku Ekonom a letos jsem si odhlásil papírovou verzi.

Doufám, že výše uvedené tipy byly pro Vás užitečné a inspirativní.