Účto Voršilka

Opletalova 1535/4
110 00 Praha 1
• • •
t: 776 053 934
e: info@ucto-vorsilka.czEkonomický systém
POHODA


(c) 2014
Design: Branický grafický ateliér
a Tvorba INTERNETOvých stránek

10 důvodů, proč jsem proti elektronické evidenci tržeb


Datum: 1. února 2017

Autor: Bc. Jiří Voršilka, Praha
Přesně za měsíc se elektronická evidence tržeb (EET) bude vztahovat i na velkoobchody a maloobchody. K této příležitosti jsem dal dohromady následujících 10 důvodů, proč nesouhlasím s EET:


1)      EET je naprosto zbytečná šikana drobných podnikatelů, která státu ani společnosti nic nepřinese.

2)      EET rozpoutává nenávist vůči drobným podnikatelům a podporuje naprosto klamnou představu, že všichni podnikatelé jsou zloději. Vláda má společnost spojovat, ne rozdělovat.

3)      EET nutí podnikatele nakupovat zboží a služby, které nepotřebují. To je stojí nemalé jednorázové i pravidelné výdaje, které pro podnikatele s velmi nízkým obratem mohou být skutečně problém.

4)      EET nutí podnikatele k činnostem, které jim negenerují žádné příjmy, například ke zprovozňování pokladního systému.

5)      EET dává státu k dispozici citlivá data o finanční situaci podnikatele bez ochoty přijmout jakoukoli odpovědnost za škodu způsobenou jejich zneužitím (například ke konkurenčnímu boji spřízněných firem nebo k marketingovým účelům).

6)      EET zvýhodňuje velké firmy na úkor malých.

7)      EET je projev arogance veřejné moci, protože stát má sloužit občanům, ne naopak.

8)      Kvůli EET se zhorší kvalita života v menších obcích. Nebude tam možnost nakoupit základní potraviny nebo posedět v hospodě.

9)      EET nelze příliš dobře delegovat například na externí účetní, takže podnikatelé jsou odkázáni sami na sebe.

10)  Technické problémy, kvůli kterým nebylo možno tržbu odeslat, se velmi špatně prokazují.

Vážení a milí podnikatelé, je mi upřímně líto, že máte kvůli současné vládě takové problémy. Přeji Vám, abyste se tím nenechali znechutit a vydrželi ve své činnosti co nejdéle. A nebojte, tento nesmysl bude dříve nebo později zrušen.

Pokud k tomu chcete přispět, zúčastněte se podzimních parlamentních voleb a nevolte ANO, KSČM ani ČSSD. Tyto strany považuji za nejnebezpečnější pro svobodu podnikání v ČR. Existují samozřejmě i jiné společensky škodlivé strany (například ty, které jsou nenávistné k cizincům), ale ty naštěstí nemají takový vliv.

Nebudu dávat žádné doporučení, koho byste měli volit. Žádná z českých politických stran mi totiž nestojí za to, abych jí dělal bezplatnou volební kampaň.